Ten serwis jest w trakcie budowy. Niebawem ruszamy z nową stroną www. Za niedogodności przepraszamy.

Polski Związek Motorowy

Polski Związek Motorowy (PZM) jest związkiem stowarzyszeń działającym na podstawie Prawa o Stowarzyszeniach zrzeszającym członków sympatyków motoryzacji w kilkuset automobilklubach i klubach motorowych oraz turystycznych.W dziedzinie sportów motorowych realizuje zadania polskiego związku sportowego, do najważniejszych celów Związku należy rozwój sportu motorowego: samochodowego, motocyklowego, żużlowego oraz kartingowego.

PZM zajmuje się propagowaniem wiedzy i kultury motoryzacyjnej, prowadzi działania na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego, promuje turystykę motorową i caravaningową, a także zajmuje się pojazdami zabytkowymi. Organizuje kursy na prawa jazdy, świadczy usługi rzeczoznawstwa oraz prowadzi stacje kontroli i obsługi pojazdów, pośredniczy w sprzedaży ubezpieczeń i winiet na korzystanie z zagranicznych autostrad.

Polski Związek Motorowy pełni funkcję polskiej federacji narodowej w sportach motorowych. Jest członkiem Polskiego Komitetu Olimpijskiego, a także federacji międzynarodowych, takich jak:

  • Międzynarodowa Federacja  Samochodowa (FIA)
  • Międzynarodowa Federacja Motocyklowa (FIM)
  • Międzynarodowa Federacja Campingu i Caravaningu (FICC)
  • Międzynarodowa Federacja Pojazdów Zabytkowych (FIVA)
  • Motocyklowa Unia Europejska (UEM)