Ten serwis jest w trakcie budowy. Niebawem ruszamy z nową stroną www. Za niedogodności przepraszamy.

3M Company

3M Company jest jednym z największych amerykańskich przedsiębiorstw, prowadzącym zdywersyfikowaną działalność przemysłową. Siedziba 3M mieści się w St. Paul, Minnesota, USA. Firma prowadzi działalność w 60 krajach, ale jej produkty są dostępne w 200 krajach na świecie.

Najbardziej znane marki 3M to Scotch®, Postit®, Scotchgard® ThinsulateTM, Scotch-Brite®, FiltreteTM, CommandTM i VikuitiTM. W ramach swojej oferty 3M dysponuje gamą około 50.000 produktów z różnych dziedzin, m.in. materiały ścierne, taśmy i kleje przemysłowe, materiały bezpieczeństwa ruchu drogowego, produkty dla telekomunikacji i elektroenergetyki, produkty medyczne i stomatologiczne, produkty biurowe i konsumenckie. Wszystkie produkty 3M są tworzone w oparciu o najnowocześniejsze technologie i z poszanowaniem środowiska naturalnego.

O innowacyjności 3M świadczy fakt iż 30% rocznego dochodu firmy pochodzi ze sprzedaży produktów obecnych na rynku nie dłużej niż cztery lata. Co roku sumy przeznaczone na badania i rozwój nowych technologii i produktów wynoszą 6-7% rocznego obrotu firmy czyli ok.1 miliarda USD.

W Polsce 3M rozpoczęło swoją działalność na przełomie lat 60. i 70. Wszystkie operacje prowadzone były wówczas przez 3M A.G. zlokalizowane w Szwajcarii. 3M Poland jako filia koncernu Minnesota Mining and Manufacturing została założona w1991 roku.

W 1998 roku firma 3M Poland przeniosła się do nowej siedziby - Centrum Obsługi Klienta w Kajetanach k. Warszawy. Obecnie zatrudniamy 540 osób. Firma posiada biura regionalne w Gdańsku, Katowicach oraz zakład produkcji medycznej we Wrocławiu. 3M Poland posiada w swojej ofercie ponad 10 000 produktów. Lokalna oferta handlowa jest przygotowywana w kilkunastu działach.

W 2001 r. Polski Klub Biznesu przyznał 3M tytuł „Firma roku 2000". W 2002 r. firma 3M Poland otrzymała Certyfikat „Przedsiębiorstwo Fair Play". Postawa 3M Poland oraz sposób i forma prowadzenia działalności gospodarczej znalazły w roku 2004 uznanie Amerykańskiej Izby Handlowej - firmie przyznano tytuł Inwestora Roku 2004.

3M w Polsce aktywnie wspiera lokalną społeczność, angażując się od kilkunastu lat w wiele projektów na rzecz poprawy bezpieczeństwa, zdrowia i etyki w biznesie.

Zapraszamy do odwiedzenia strony firmy 3M:

solutions.3m.com/wps/portal/3M/pl_PL/EU/Country/

www.3m.com

Działania firmy 3M na rzecz BRD

Firma 3M brała udział w koalicji na rzecz wprowadzenia obowiązkowej jazdy na światłach przez całą dobę.

We współpracy z firmą Bartek oraz Krajową Radą BRD firma 3M przeprowadziła akcja społeczno-edukacyjną pod hasłem „Z odblaskami bezpieczniej”.

Firma 3M wspiera konkursy plastyczne i dziennikarskie organizowane przez KRBRD.

Firma 3M aktywnie udzialała się w Klubie Pancernika, kampanii organizowanej przez Instytut Transportu Samochodowego.