Ten serwis jest w trakcie budowy. Niebawem ruszamy z nową stroną www. Za niedogodności przepraszamy.

Renault

Renault działa na rynku polskim od 1991 roku. Od początku firma była wiodącym aktorem polskiej sceny motoryzacyjnej, odważnie wprowadzając nowe produkty i rozwiązania w zakresie poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Jednym z głównych punktów strategii koncernu jest silne zaangażowanie w podniesienie poziomu bezpieczeństwa na polskich drogach.

Renault jako pierwsza firma wyposażyła samochody w system kontrolowanego napięcia pasów, który - w połączeniu z dwufunkcyjna poduszką powietrzną oraz poduszkami bocznymi - tworzy System Bezpieczeństwa Renault (SRP). Wszystkie samochody wyprodukowane od 1 września 1996 wyposażone są seryjnie w poduszkę powietrzną kierowcy, trzecie światło stop i blokadę zapłonu.

Wyposażenie poszczególnych modeli wzbogaca się coraz bardziej o systemy bezpieczeństwa biernego i aktywnego. Modele takie jak : Megane 2, Espace, Laguna 2, Scenic, Scenic Grand, Vel Satis, Modus, Clio III ,Clio IV, Laguna 3, Megane 3, Megane Cabrio, Koleos - otrzymały najwyższe wyróżnienie Euro NCAP, pięć gwiazdek, za poziom bezpieczeństwa.

W 2000 roku koncern Renault, w oparciu o wieloletnie doświadczenie w dziedzinie bezpieczeństwa ruchu drogowego, rozszerzył swe działania w tym zakresie organizując międzynarodowy program edukacyjny „Bezpieczeństwo dla wszystkich", skierowany do szkół podstawowych i placówek oświatowych na całym świecie.

Program jest jedną z największych i najpoważniejszych inicjatyw dla dzieci na świecie, na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz ekologicznego przemieszczania się. Uczniowie, którzy są głównymi adresatami akcji, poprzez bezpośredni udział w programie mają nie tylko dostrzec bezpośrednie zagrożenia wynikające z uczestnictwa w ruchu drogowym, ale i potrafić samemu zadbać o swoje bezpieczeństwo.

Początkowo program składał się z dwóch elementów: bezpłatnych, innowacyjnych pakietów edukacyjnych „Droga i Ja” dla nauczycieli i uczniów oraz konkursu plastycznego dla dzieci.

W październiku 2002 roku pakiety edukacyjne „Droga i ja" zostały oficjalnie wpisane do wykazu środków dydaktycznych zalecanych do użytku szkolnego przez Ministra Edukacji. Przeznaczone są do kształcenia zintegrowanego i wychowania komunikacyjnego na poziomie szkoły podstawowej.

W 2006 roku program został rozbudowany o E-learning - interaktywny kurs zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, który otrzymał rekomendację MEN.

W listopadzie 2010 Renault Polska uruchomiło kolejny, nowy element programu – Szkolne Kluby Bezpieczeństwa, których celem jest aktywne działanie uczniów na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego wśród lokalnej społeczności. W całej Polsce założono już przeszło 480 klubów, które umieściły na stronie internetowej ponad 5400 relacji  ze swoich działań, tworzących zbiór dobrych praktyk.

Rok później, program wystartował w nowej odsłonie, pod nazwą „Bezpieczeństwo i mobilność dla wszystkich”. Pakiety edukacyjne „Droga i Ja” zostały wzbogacone o nowe zagadnienia merytoryczne związane ze zrównoważonym transportem i podzielone na dwie grupy wiekowe: 6-9 oraz 10-12 lat. Konkurs plastyczny zastąpiono konkursem „Twój pomysł, Twoja inicjatywa”, który polega na zorganizowaniu lokalnej kampanii promującej bezpieczeństwo w ruchu drogowym lub/i ekologiczne formy przemieszczania się.

Akcję wspierają Ministerstwo Edukacji Narodowej, Rzecznik Praw Dziecka Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Komenda Główna Policji oraz Instytut Transportu Samochodowego. Do tej pory w programie wzięło udział przeszło 12 milionów dzieci na całym świecie, w tym prawie 804 500 z 3700 szkół podstawowych w Polsce.

 Renault, jako producent jednych z najbezpieczniejszych samochodów świata, od lat zaangażowane jest w działania edukacyjne zwiększające bezpieczeństwo ruchu drogowego. Jedną z takich inicjatyw jest Szkoła Jazdy Renault – pierwsza na świecie szkoła doskonalenia techniki jazdy Renault, utworzona w 2004 roku w Polsce. Celem działań Szkoły Jazdy Renault jest stałe zwiększanie bezpieczeństwa na polskich drogach poprzez umożliwienie kierowcom kompleksowego doskonalenia techniki jazdy, kształtowanie prawidłowych nawyków oraz propagowanie odpowiedzialnych zachowań na drodze.

Szkoła Jazdy Renault oferuje szkolenia dla klientów indywidualnych oraz szkolenia dla firm dostosowane do potrzeb klientów flotowych. Szkolenia mają na celu wyeliminowanie niewłaściwych odruchów, nauczenie prawidłowego reagowania w krytycznych sytuacjach oraz panowania nad pojazdem w ekstremalnych warunkach drogowych. Do dziś przeszkolono już blisko 10 000 kierowców.

 

Zapraszamy do odwiedzenia strony firmy Renault:

http://www.bezpieczenstwo.renault.pl/

http://szkolajazdyrenault.pl/

Działania firmy Renault na rzecz BRD

Firma Renault Polska otwiera pierwsza  markową  Szkołę Jazdy Renault na świecie. Szkoła ta wyszkoliła już blisko 10000 kierowców w Polsce.

Firma Renault angażuje się w program edukacyjny dla szkół podstawowych „Bezpieczeństwo dla i mobilność dla wszystkich. Odbyło się już 12 edycji tego programu, w których wzięło udział ponad 804.500 dzieci.