Ten serwis jest w trakcie budowy. Niebawem ruszamy z nową stroną www. Za niedogodności przepraszamy.

Global Road Safety Partnership

Global Road Safety Partnership (GRSP) to globalne partnerstwo pomiędzy przedsiębiorstwami, społeczeństwem oraz rządem, którego celem jest trwałe ograniczenie liczby wypadków drogowych w krajach przechodzących proces transformacji.

Tworząc silne związki między partnerami, GRSP wzmacnia świadomość, że bezpieczeństwo ruchu drogowego ma wpływ na całe społeczeństwo.

GRSP stara się tworzyć trwałe partnerstwa oraz zwiększyć bezpieczeństwo na drogach za pomocą dostępu do rozbudowanych zasobów wiedzy, dobrej koordynacji i zarządzania działaniami, oraz innowacyjności i dzielenia się doświadczeniem zarówno na poziomie globalnym jak i lokalnym.

GRSP ma na celu znalezienie bardziej efektywnych i innowacyjnych sposobów zapewniania bezpieczeństwa ruchu drogowego w krajach rozwijających się i w okresie transformacji.

Organizacja została powołana do życia przez Bank Światowy w lutym 1999 roku. Główna siedziba GRSP znajduje się w Genewie, w siedzibie Międzynarodowego Ruchu Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca.

Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego jest członkiem Global Road Safety Partnership (GRSP).


Zapraszamy do odwiedzenia strony GRSP: www.grsproadsafety.org