Ten serwis jest w trakcie budowy. Niebawem ruszamy z nową stroną www. Za niedogodności przepraszamy.

Akcja DEKRA SafetyCheck w Polsce – Bezpłatna kontrola samochodów młodych kierowców!


Do wypadków komunikacyjnych spowodowanych przez młodych kierowców w wieku od 18 do 25 lat dochodzi w ruchu drogowym wyjątkowo często. Oprócz brawurowej jazdy połączonej z brakiem odpowiedniej praktyki dochodzi jeszcze jedna przyczyna, która powoduje, że właśnie ci uczestnicy ruchu drogowego stają się grupą najwyższego ryzyka na drodze - młodzi ludzie jeżdżą najczęściej starszymi samochodami, które wykazują wiele usterek.

  

W ramach przeciwdziałania tej sytuacji DEKRA przeprowadza cykliczną akcję DEKRA SafetyCheck – bezpłatną kontrolę pojazdów użytkowanych przez młodych kierowców. Kontrola ta ma pomóc odpowiednio wcześnie oraz niezależnie od wymaganych prawem badań technicznych, stwierdzić w tych samochodach istotne usterki mogące mieć wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym, w tym stanowić zagrożenie życia kierowców i ich pasażerów, a także innych uczestników ruchu drogowego.

Według danych DEKRA, samochód mający 9 – 11 lat, stwarza potencjalnie trzykrotnie większe zagrożenie, niż samochód w wieku do trzech lat. Wyniki badań technicznych wskazują, że w przypadku samochodów starszych niż 8 lat, procent aut z usterkami technicznymi rośnie do ponad 80%.

W tym roku DEKRA SafetyCheck potrwa od lipca do końca września i będzie realizowana na wybranych Stacjach Kontroli Pojazdów Partner DEKRA, gdzie młodzi kierowcy w wieku od 18 do 25 lat będą mogli sprawdzić bezpłatnie swoje samochody w zakresie stanu opon, hamulców i układu kierowniczego.

Akcja SafetyCheck prowadzona jest w ramach uczestnictwa DEKRA w projektach z zakresu poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego: Dekady Działań na rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Europejskiej Karty Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Działania prowadzone przez DEKRA mają uczulić młodych kierowców na ryzyko związane z usterkami technicznymi pojazdu.

Szczegóły akcji na : www.safetycheck.dekra.pl