Ten serwis jest w trakcie budowy. Niebawem ruszamy z nową stroną www. Za niedogodności przepraszamy.

Konkurs filmowy

W dniu 22 sierpnia 2007 roku odbyło się spotkanie Jury oceniającego prace konkursu „Filmowcy Radarowcy”. Konkurs skierowanny był do młodych ludzi, którzy chcą przyczynić się do zmniejszenia liczby ofiar na polskich drogach. Celem konkursu jest poprawa poziomu bezpieczeństwa drogowego przez zaangażowanie mlodzieży oraz zmianę postaw i świadomości innych młodych użytkowników ruchu drogowego, jako grupy największego ryzyka. Konkurs trwał od 23 kwietnia do 31 lipca.

Kategoria „scenariusz”

Z 22 nadesłanych scenariuszy za najlepszą pracę Jury uznało pracę Pani Joanny Maksymowicz pt. „Nie zatrzymuj życia”. Bardzo wysoko oceniono  pomysł na zaprezentowanie problemów bezpieczeństwa na polskich drogach. Autorka w bardzo sugestywny, dający do myślenia sposób przedstawiła problem przekraczania dozwolonej prędkości, prowadzenia pojazdów po spożyciu alkoholu, używania telefonu podczas kierowania samochodem, nieuwagi użytkowników ruchu drogowego.

Nagrodą główną w kategorii scenariusz, będzie realizacja pomysłu zwycięskiej pracy i stworzenie spotu przyszłej kampanii społecznej Stowarzyszenia Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego. Prace adaptacyjne i realizacyjne scenariusza rozpoczną się w na początku 2008 roku.

Pierwsza nagroda w konkursie filmowym. Film zrealizowany na podstawie scenariusza Joanny Maksymowicz „Nie zatrzymuj życia”

Kategoria "film"

W kategorii „film” zgłoszono jedynie 3 filmy. W trakcie prac Jury konkursowego nie wyłoniono zwycięzcy konkursu w tej kategorii. Tym samym nie przyznano nagrody głównej jaką miał być doszkalający kurs jazdy.

Wszyscy uczestnicy konkursu, poza autorami zdyskwalifikowanych prac,  zostaną uhonorowani dyplomami konkursowymi oraz drobnymi upominkami ufundowanymi przez Patronów konkursu.

Sprostowanie

Stowarzyszenie Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego, organizator konkursu „Filmowcy – radarowcy: powstrzymać śmierć na drogach”, bardzo przeprasza za nierozważne użycie w informacji o rozstrzygnięciu konkursu słowa „plagiat” w stosunku do prac pt. „Bądź odpowiedzialny na drodze” oraz „Piłeś nie jedź”.

Więcej o Konkursie Filmowym czytaj na stronie: www.tydzien.pbd.org.pl