Ten serwis jest w trakcie budowy. Niebawem ruszamy z nową stroną www. Za niedogodności przepraszamy.

Tydzień BRD

4 Światowy Tydzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego to inicjatywa Zgromadzenia Ogólnego Organizacji Narodów Zjednoczonych, która w tym roku przypada na dni 8-14 maja.

Tym razem organizatorzy wydarzenia chcą zwrócić uwagę nas wszystkich na zagadnienia związane z prędkością, która nadal pozostaje jednym z głównych czynników wypadków drogowych. Stąd tez ONZ równolegle uruchamia inicjatywę, której na całym świecie przyświeca hasło „Save lives. #Slow down”.

Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego włącza się w propagowanie tej idei i poprzez swoich partnerów i osoby, a także instytucje zaprzyjaźnione również apeluje „Ocal życie. Zwolnij.”

4 Światowy Tydzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego to okazja do przypomnienia, jakie ryzyko niesie za sobą zbyt duża prędkość na drodze, a także jak można ją zmniejszać poprzez odpowiednie zarządzanie i dostosowanie infrastruktury.  

Im większa prędkość, tym większe ryzyko poważnych obrażeń lub śmierci u pieszych.

Im wyższa prędkość, tym dłuższa droga hamowania.

Tegoroczny Tydzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego wykorzystamy do przypomnienia faktów, a także obalenia mitów na temat prędkości na drodze.

Zachęcimy, jak największą liczbę Polaków do włączenia się w inicjatywę #SlowDown, która namawia do deklaracji zmniejszenia prędkości i świadomego dostosowywania jej do przepisów drogowych i warunków atmosferycznych.

Zachęcamy do pobrania tablicy z deklaracją, zrobienia zdjęcia i umieszczenia go na naszym profilu.

Pokażmy, że Polacy również popierają inicjatywę #SlowDown!