Ten serwis jest w trakcie budowy. Niebawem ruszamy z nową stroną www. Za niedogodności przepraszamy.

Piknik BRD

Piknik Bezpieczeństwa Drogowego

29 kwietnia 2007 w Grodzisku Mazowieckim odbył się Piknik Bezpieczeństwa Drogowego, którego celem było zaprezentowanie prawidłowych zachowań na drodze w kontekście rozpoczynającego się długiego weekendu. Organizatorami wydarzenia były instytucje działające na rzecz poprawy świadomości w obszarze bezpieczeństwa drogowego: Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego, Urząd Miasta Grodzisk Mazowiecki oraz Stowarzyszenie Bezpieczne Miasto i Gmina.

Zgodnie z ideą Światowego Tygodnia BRD piknik skierowany był głównie do dzieci i młodzieży, dla których przygotowano wiele atrakcji. Uczestnicy wzięli udział w XXI  rajdzie rowerowym, w konkursach i zabawach związanych z bezpieczeństwem drogowym i motoryzacją przygotowanych przez 3M, DaimlerChrysler Automotive Polska, DHL, GM, Michelin, Solaris, Toyota, PCK, Fundację Kierowca Bezpieczny. Przygotowano pokaz pierwszej pomocy, ratownictwa drogowo-medycznego, a dorośli brali udział zajęciach szkół bezpiecznej jazdy firm Renault i GM. Na piknik przybył również Krzysztof Hołowczyc, który w rozmowach z dziećmi i mieszkańcami miasta bezpośrednio promował zasady bezpiecznych zachowań na drogach.

Patronat nad całą imprezą objął Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, który był reprezentowany przez Andrzeja Palczewskiego – Sekretarza Mazowieckiej Rady Ruchu Drogowego. Na piknik przybył również Stanisław Grudzień, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu.