Ten serwis jest w trakcie budowy. Niebawem ruszamy z nową stroną www. Za niedogodności przepraszamy.

Seniorzy w ruchu drogowym. Czy system jest gotowy?

Data publikacji: 22.03.2018r.

21 marca Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Droowego zorganizowało seminarium, którego tytuł i główne zagadnienie brzmiało "Seniorzy w ruchu drogowym. Czy system jest gotowy?" Na spotkanie zostali zaproszenie eksperci z zakresu medycyny pracy, prawa, a także bezpieczeństwa drogowego. Wśród gości nie zabrakło m.in. przedstawicieli Sejmu i Senatu, a także Kancelarii Prezydenta.

Seminarium zostało podzielone na dwie części. W pierwszej swoje wystąpienia mieli: Marcin Flieger (Global Road Safety Partnership w Genewie), który mówił o trendach dotyczących starzejącego się społeczeństwa w Europie, a także o  sposobach przygotowywania się na ten problem na świecie i w Europie. Maria Dąbrowska-Loranc (Instytut Transportu Samochodowego) - mówiła o trendach w Polsce, statystykach dotyczących osób starszych w ruchu drogowym, a także programie Instytutu Transportu Samochodowego Kierowca 50+. Andrzej Markowski (Stowarzyszenie Psychologów Transportu w Polsce) - mówił o psychologicznych aspektach funkcjonowania osób w ruchu drogowym, a Mariusz Mankiewicz (DEKTRA Polska) zaprezentował dane dotyczące seniorów na podstawie statystyk z Centrum Analiz Wypadków DEKTRA.

W drugiej częsći-panelowej spotkania głos zabrali: prof. dr hab. n. med. Alicja Bortkiewicz (Instytutu Medycyny Pracy im. prof. J. Nofera w Łodzi), Konrad Romik (Sekretarz Krajowej Rady BRD), Marcin Fliger (GRSP Genewa), Tomasz Matuszewski (Starosta Gostyniński) oraz Marcin Wekier (przedstawiciel Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego).  

 

Szczegółowy zapis spotkani znajduje się w załączniku.