Ten serwis jest w trakcie budowy. Niebawem ruszamy z nową stroną www. Za niedogodności przepraszamy.

Partner Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego – III edycja prestiżowej nagrody

Data publikacji: 20.09.2012r.

W 2012 roku po raz kolejny zostaną przyznane nagrody Partnera Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Organizator konkursu Stowarzyszenie Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego powołało Kapitułę  Nagrody, która do końca października br. dokona wyboru laureatów w 5 kategoriach – osoba roku, instytucja publiczna roku, firma roku, organizacja pozarządowa roku oraz media roku. Nagrody dla liderów działań w dziedzinie bezpieczeństwa ruchu drogowego zostaną wręczone 22 listopada 2012 roku  w Warszawie.

Kapitułę tworzą przedstawiciele Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Instytutu Transportu Samochodowego, Polskiego Czerwonego Krzyża, Polskiej Organizacji Przemysłu i Handlu Naftowego, Renault Polska,  Automobilklubu Polskiego i Partnerstwa dla Bezpieczeństwa Drogowego.

Nagrody zostały ustanowione w celu uhonorowania osób i instytucji, które wniosły trwały wkład w rozwój i propagowanie bezpieczeństwa drogowego oraz w celu podziękowania za podejmowane działania i udzielone wsparcie dla kampanii promujących bezpieczeństwo drogowe.

Wypadki drogowe w Polsce pochłaniają rocznie ponad 4000 ofiar śmiertelnych oraz ok. 50 000 rannych. Koszty wypadków drogowych szacuje się nawet na 30 mld złotych rocznie. Poza oczywistymi kosztami społecznymi i moralnymi, niemożliwymi do wycenienia, stanowią one także poważne obciążenie dla finansów państwa. Do tej kwoty zalicza się m.in. koszty ponoszone przez sektor ochrony zdrowia czyli ratownictwo, hospitalizację, rehabilitację oraz wydatki z systemu ubezpieczeń społecznych, np. zasiłki chorobowe i renty. – powiedział prezes Partnerstwa dla Bezpieczeństwa Drogowego Bartłomiej Morzycki. Dlatego tak ważne, naszym zdaniem, jest dostrzeżenie i docenienie inicjatyw, które wnoszą trwały wkład w poprawę bezpieczeństwa drogowego w Polsce. Nagroda  Partnera Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego ma promować i pokazywać, jak wiele jest  przykładów skutecznych działań.

 

W tegorocznej edycji konkurs ma charakter otwarty, co oznacza możliwość zgłaszania kandydatów przez wszystkich zainteresowanych. Organizatorzy zachęcają do promowania lokalnych liderów, instytucji, firm, organizacji pozarządowych oraz mediów, które w szczególny sposób przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego na szczeblu lokalnym lub ogólnopolskim. Zgłoszenia przyjmowane są do 19 października 2012 r.

Formularz zgłoszeniowy  oraz regulamin konkursu na stronie www.pbd.org.pl

A także na stronach: Instytutu Transportu Samochodowego www.its.waw.pl

                                     Automobilklubu Polskiego www.automobilklubpolski.pl

 

Więcej informacji na temat gali udziela:

Dorota Olszewska

tel. 022 652 81 19

kom: +48 608 622 027

e-mail: dorota.olszewska@pbd.org.pl