Ten serwis jest w trakcie budowy. Niebawem ruszamy z nową stroną www. Za niedogodności przepraszamy.

Rusza konkurs „Rowerownik bez barier”!

Data publikacji: 23.04.2014r.

Ścieżki rowerowe i komunikacyjne oraz miejsca dostępne i atrakcyjne dla osób poruszających się na rowerach, są znane każdemu aktywnemu rowerzyście. Choć jeszcze nie wszystkie są  dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością, które aktywnie spędzają swój wolny czas, mimo to chcemy dzielić się dobrymi praktykami! Zatem jeżeli znasz na Mazowszu takie przyjazne miejsca, weź udział w naszym konkursie!

Fundacja Integracja wraz z Fundacją BGŻ zachęcają do wzięcia udziału w internetowym konkursie „Rowerownik bez barier”, w którym do wygrania są trzy równorzędne nagrody pieniężne
w wysokości 600 zł, gadżety rowerowe i pamiątkowe dyplomy.  

Konkurs ma na celu aktywizację sportową osób z niepełnosprawnością poprzez promocję dostępnych dla nich tras rowerowych, ścieżek komunikacyjnych oraz trakcyjnych miejsc z terenu całego Mazowsza. Konkurs trwa do 7 maja 2014 roku.

Konkurs jest skierowany do osób powyżej 16. roku życia, które opracują trasy rowerowe, ścieżki komunikacyjne lub miejsca dostępne i atrakcyjne m.in. dla rowerzystów z niepełnosprawnością.

 

Aby wziąć udział w konkursie, należy do dnia 7 maja do godz. 23:59 przesłać na maila redakcja@niepelnosprawni.pl swoją pracę konkursową w jednej z wyznaczonych form:

  • graficznej – mapa trasy,
  • zdjęciowej – fotograficzny zapis trasy,
  • tekstowej –opis trasy.

 

Prace konkursowe prezentowanych tras powinny uwzględniać m.in.: dostępność, płynność komunikacyjną, punkty serwisowe, atrakcje turystyczne, miejsca przyjazne dla osób
z niepełnosprawnością itp.

Do maila prosimy także dołączyć swoje dane teleadresowe.

Zwycięzcy zostaną powiadomieni o wygranej drogą mailową.

Więcej informacji w regulaminie konkursu dostępnym na portalu www.niepelnosprawni.pl