Ten serwis jest w trakcie budowy. Niebawem ruszamy z nową stroną www. Za niedogodności przepraszamy.

PBD objęło patronat nad Mistrzostwami Polski w montowaniu fotelików Fotelikiada 2015

Data publikacji: 02.02.2015r.

26-28 lutego 2015 roku, podczas targów KIDS’ TIME w Kielcach, przedstawiciele branży dziecięcej, zajmujący się fotelikami samochodowymi i bezpieczeństwem dzieci w samochodach będą mogli zmierzyć się w kolejnej edycji Mistrzostw Polski w montowaniu fotelików “Fotelikiada 2015” (www.fotelikiada.pl).

Zawody mają na celu wyłonienie osób, które na co dzień zajmują się sprzedażą i dystrybucją fotelików, i posiadają największą wiedzę: zarówno teoretyczną, jak i praktyczną. Konkurs ma zachęcać do zdobywania wiedzy w tej dziedzinie i przekazywania jej wszystkim użytkownikom ruchu drogowego, którzy są odpowiedzialni za przewożenie dzieci w samochodach. Ideą tej unikalnej inicjatywy jest uświadomienie specjalistom z branży, jak wiele zależy od poprawnego montażu fotelików i w jaki sposób może wpłynąć to na zmniejszenie liczby zabitych i rannych dzieci na polskich drogach.

Podczas Mistrzostw sprawdzana jest także wiedza dotycząca bezpieczeństwa dorosłych w samochodach – pasów bezpieczeństwa, poduszek powietrznych, zagłówków itd.

Konkurencje rozgrywane będą w dniach 26-27 lutego, 28 lutego o godzinie 11.00przewidziano wielki finał i wręczenie nagród.

Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego objęło już po raz trzeci inicjatywę swoim patronatem. Ponadto patronat nad Mistrzostwami Polski "Fotelikiada 2015" sprawują Targi KIDS' TIME, Branża Dziecięca, oraz czołowi producenci z branży dziecięcej i motoryzacyjnej.