Ten serwis jest w trakcie budowy. Niebawem ruszamy z nową stroną www. Za niedogodności przepraszamy.

Minister Edukacji Narodowej odwiedziła Miasteczko Bezpieczeństwa

Data publikacji: 24.03.2018r.

Prawie 1000 dzieci odwiedziło Miasteczku Bezpieczeństwa Drogowego – wydarzenie edukacyjne, które po raz drugi  zorganizowało Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego oraz Ptak Warsaw Expo w ramach  WARSAW Bus Expo 2018. III Edycji Targów Publicznego Transportu Zbiorowego. Gościem specjalnym Miasteczka była Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska.

22 oraz 23 marca br. część hali wystawowej Expo zamieniła się w wielką, kolorową przestrzeń, gdzie uczniowie podwarszawskich szkół podstawowych w wieku od 7 do 10 lat, uczyli się zasad bezpieczeństwa drogowego.

W czasie trzygodzinnych warsztatów mieli oni okazję w praktyczny sposób przekonać się m.in.:  dlaczego warto nosić kaski, jak bezpiecznie podróżować w komunikacji miejskiej, jak udzielić pierwszej pomocy, czy też jak ograniczone pole widzenia ma kierowca dużego auta. 23 marca Miasteczko odwiedziła Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska, która razem z uczniami brała udział we wszystkich zajęciach. Pani Minister pochwaliła inicjatywę i wyraziła nadzieję, ze podobne wydarzenia będą mogły odbywać się również w innych częściach Polski. Poprosiła również uczniów, aby zdobytą wiedzą podzielili się w domu z rodzicami i rodzeństwem.

 

Partnerami Miasteczka Bezpieczeństwa byli: Komenda Stołeczna Policji, Instytutu Transportu Samochodowego, warszawska Straż Miejska, Automobilklub Polski, Tramwaje Warszawskie, a także firma Volvo.