Ten serwis jest w trakcie budowy. Niebawem ruszamy z nową stroną www. Za niedogodności przepraszamy.

Uber Polska razem z Partnerstwem dla Bezpieczeństwa Drogowego

Data publikacji: 29.04.2017r.

Uber Polska dołączył do grona firm wspierających stowarzyszenie Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego. Tym samym firma stała się członkiem największej w Polsce koalicji trzech sektorów: prywatnego, publicznego i organizacji pozarządowych współpracujących na rzecz zmniejszenia liczby wypadków na drogach.

„Jest nam niezwykle miło powitać w gronie partnerów firmę Uber. Jesteśmy pod wrażeniem standardów bezpieczeństwa stosowanych przez Ubera i zależy nam na upowszechnianiu tych dobrych praktyk przez pozostałe firmy branży transportowej. Jestem przekonany, że doświadczenie Ubera na rynku nieregularnego transportu publicznego może być wykorzystane dla poprawy bezpieczeństwa szczególnie w dużych ośrodkach miejskich, w których działa firma. Wielkim atutem naszego nowego partnera jest kilka tysięcy osób świadczących usługi transportowe, którymi są zarówno kierujący samochodami jak i rowerami, a także milion użytkowników platformy, do których także chcielibyśmy dotrzeć. Mam nadzieję, że wspólnie wykorzystamy ten potencjał” – powiedział prezes Partnerstwa dla Bezpieczeństwa Drogowego Bartłomiej Morzycki.

-Bezpieczeństwo jest naszym podstawowym priorytetem i mamy w tym zakresie jedne z najsurowszych wymogów w kraju. Nasze standardy są wypracowane na podstawie ponad 8 lat doświadczenia na globalnych rynkach i obejmują z jednej strony weryfikację kierowców zanim umożliwimy im korzystanie z platformy, z drugiej - system wzajemnych ocen, który umożliwia zachowanie najwyższych standardów. Wierzymy, że dzięki współpracy w Partnerstwie dla Bezpieczeństwa Drogowego będziemy mogli nie tylko dzielić się naszym doświadczeniem, ale też czerpać wiedzę od ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa - mówi Kacper Winiarczyk, Dyrektor Generalny Uber Polska. 

Uber oraz PBD zamierają skoncentrować się w pierwszej kolejności na takich kwestiach jak standardy bezpieczeństwa w nieregularnym transporcie publicznym, przeciwdziałanie prowadzeniu pojazdów po spożyciu alkoholu czy zrównoważony transport w dużych aglomeracjach.

Uber to firma technologiczna łącząca użytkowników aplikacji z kierowcami, którzy korzystają z platformy, aby współdzielić swój przejazd z innymi, oferują możliwość przywiezienia posiłku bądź przewiezienia przesyłki. Platforma Uber działa na 6 kontynentach, w ponad 450 miastach w więcej niż 73 krajach na całym świecie, pomagając rozwijać to, jak ludzie poruszają się po współczesnych miastach.

W Polsce Uber jest dostępny w Warszawie, Krakowie, Trójmieście, Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi i na Śląsku.