Ten serwis jest w trakcie budowy. Niebawem ruszamy z nową stroną www. Za niedogodności przepraszamy.

Konkurs Partner Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego - szósta edycja prestiżowej nagrody

Data publikacji: 09.09.2015r.

Po raz szósty rusza konkurs Partner Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Organizator konkursu Stowarzyszenie Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego powołało Kapitułę  Nagrody, która do końca października br. dokona wyboru laureatów w 5 kategoriach – osoba roku, instytucja publiczna roku, firma roku, organizacja pozarządowa roku oraz media roku. Nagrody dla liderów działań w dziedzinie bezpieczeństwa ruchu drogowego zostaną wręczone 27 listopada 2015 roku  w Warszawie.

Kapitułę tworzą przedstawiciele Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Instytutu Transportu Samochodowego, Polskiego Czerwonego Krzyża, Automobilklubu Polski, Stowarzyszenia Droga i Bezpieczeństwo, Shell Polska i Partnerstwa dla Bezpieczeństwa Drogowego.

Nagrody zostały ustanowione w celu uhonorowania osób i instytucji, które wniosły trwały wkład w rozwój i propagowanie bezpieczeństwa drogowego oraz w celu podziękowania za podejmowane działania i udzielone wsparcie dla kampanii promujących bezpieczeństwo drogowe.

Wypadki drogowe w Polsce nadal pochłaniają rocznie ponad 3000 ofiar śmiertelnych oraz ponad 4000 rannych. Koszty wypadków drogowych szacuje się nawet na 34 mld złotych rocznie. Poza oczywistymi kosztami społecznymi i moralnymi, niemożliwymi do wycenienia, stanowią one także poważne obciążenie dla finansów państwa. Do tej kwoty zalicza się m.in. koszty ponoszone przez sektor ochrony zdrowia czyli ratownictwo, hospitalizację, rehabilitację oraz wydatki z systemu ubezpieczeń społecznych, np. zasiłki chorobowe i renty. – powiedział prezes Partnerstwa dla Bezpieczeństwa Drogowego Bartłomiej Morzycki. Dlatego tak ważne, naszym zdaniem, jest dostrzeżenie i docenienie inicjatyw, które wnoszą trwały wkład w poprawę bezpieczeństwa drogowego w Polsce. Nagroda  Partnera Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego ma promować i pokazywać, jak wiele jest  przykładów skutecznych działań.

Konkurs ma charakter otwarty, co oznacza możliwość zgłaszania kandydatów przez wszystkich zainteresowanych. Organizatorzy zachęcają do promowania lokalnych liderów, instytucji, firm, organizacji pozarządowych oraz mediów, które w szczególny sposób przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego na szczeblu lokalnym lub ogólnopolskim.

Zgłoszenia przyjmowane są do 19 października 2015 r.

Formularz zgłoszeniowy oraz regulamin konkursu znajduje się na stronie www.pbd.org.pl

Więcej informacji na temat gali udziela:

Dorota Olszewska

kom: +48 608 622 027

e-mail: dorota.olszewska@pbd.org.pl