Ten serwis jest w trakcie budowy. Niebawem ruszamy z nową stroną www. Za niedogodności przepraszamy.

Polski kierowca za granicą - prezentacja specjalnego raportu

Data publikacji: 04.07.2013r.

Polski kierowca za granicą. Co warto wiedzieć, żeby dojechać bezpiecznie i nie dać się zaskoczyć. Zaproszenie na konferencję prezentującą specjalny raport nt. bezpiecznego podróżowania autem po Europie.

Co najmniej czterokrotnie wyższe mandaty, do tego płatne na miejscu i brak możliwości negocjacji z policją - to tylko niektóre powody, dla których polski kierowca za granicą z „szarżującego ułana” musi zamienić się w „potulnego baranka”.

Korzystając z rozpoczynających się wakacji oraz faktu, że coraz więcej Polaków wybiera się na wypoczynek autem, Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego zaprasza na prezentację pierwszego w Polsce raportu dot. przepisów bezpieczeństwa drogowego w krajach europejskich pt.  „Polski kierowca za granicą czyli jak bezpiecznie podróżować po Europie”. Z raportu  tego wynika, że przepisy w poszczególnych krajach Europy potrafią się bardzo różnić, a czasami nawet zaskakiwać kierowców z Polski. Większość państw europejskich podchodzi do bezpieczeństwa na drogach bardziej rygorystycznie, a sankcje za nieprzestrzeganie prawa, inaczej niż w Polsce,  są bardziej dotkliwe i nieuchronne. Jak bardzo? Co może nas spotkać  na samochodowych wakacjach w Europie w przypadku naruszenia przepisów?

Gdzie zapłacimy mandat nawet w wysokości 3,700 euro? 

Czy nowy system opłat na Białorusi obejmuje samochody osobowe?

Gdzie w skład obowiązkowego wyposażenia wchodzi jednorazowy alkomat?

Czy można trafić do aresztu za zbyt niebezpieczną jazdę i za co grozi konfiskata pojazdu?

Odpowiedzi na te i wiele innych pytań będzie można znaleźć w zaprezentowanym raporcie. Przedstawimy najbardziej nietypowe wymagania i przepisy, a także garść ciekawostek dla każdego, kto planuje wyjazd zagraniczny samochodem. Raportowi towarzyszy uruchomienie także strony  internetowej z pełnym kompendium informacji nt. przepisów bezpieczeństwa we wszystkich krajach europejskich.

Zarówno raport, jak i strona dedykowana kierowcom wybierającym się samochodem za granicę, to unikalne opracowania w skali naszego kraju. Po raz pierwszy w jednym miejscu będzie można znaleźć informacje na temat przepisów drogowych, a także informacje praktyczne i ciekawostki przydatne w podróży do 41 krajów europejskich.

Prezentacja raportu, a także strony „Kierowca za granicą” odbędzie się 5 lipca 2013 roku o godzinie 10.30 , w siedzibie Automobilklub Polski, ul. Pańska 85 (III piętro). W prezentacji udział wezmą przedstawiciele PBD oraz eksperci – autorzy raportu.

Będziemy wdzięczni za potwierdzenie przybycia na adres mailowy: dorota.olszewska@pbd.org.pl

Więcej informacji pod telefonem: 0608 622 027